SREBRO DLA ŁYŻWIAREK. BRĄZ DLA PANCZENISTÓW

Soczi 2014: srebro dla łyżwiarek, brąz dla łyżwiarzy szybkich!

Trójka
22.02.2014
Polscy panczeniści zdobyli brązowy medal w wyścigu drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, pokonując Kanadyjczyków. Polskie łyżwiarki szybkie przegrały z Holenderkami w finałowym wyścigu rywalizacji drużynowej, zdobywając medal srebrny. GRATULUJEMY!
  • Polscy panczeniści z brązowym medalem igrzysk w Soczi! Relacja Tomasza Gorazdowskiego (Trójkowy wehikuł czasu)
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Soczi 2014. Polscy panczeniści (od lewej): Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki w wyścigu drużynowym o brązowy medal wygrali z Kanadą, foto: PAP/Grzegorz Momot
Polscy łyżwiarze szybcy wygrali z Kanadyjczykami w wyścigu o trzecie miejsce rywalizacji drużynowej w igrzyskach olimpijskich w Soczi i zdobyli brązowy medal.
Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański (obaj LKS Poroniec Poronin). Uzyskali czas 3.41,94. Kanadyjczycy byli wolniejsi o 2,33 s.
Z kolei polskie łyżwiarki - Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Woźniak - zdobyły srebrny medal XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarskim wyścigu drużynowym.
Polki dojechały do mety w czasie 3:05.55 i przegrały z faworyzowanymi Holenderkami. Jorien ter Mors, Marrit Leenstra i Ireen Wüst przekroczyły linię mety z czasem 2:58.05 bijąc rekord igrzysk olimpijskich.
Soczi 2014. Serwis specjalny Polskiego Radia >>>
To piąty i szósty medal dla Polski. Wcześniej po złote krążki sięgnęli: Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km, dwukrotnie Kamil Stoch, w konkursach na normalnej i dużej skoczni oraz panczenista Zbigniew Bródka na 1500 m.